کودک هراتی: نمی‌‌خواهم در دولت طالبانی زندگی کنم و لنگی بزنم

پخش ویدیو

همیشه وقتی پای مسایل سیاسی به میان می‌آید؛ این رده‌های سنی بالا هستند که در مورد سیاست نظر می‌دهند اما هیچ‌گاه از یک کودک پرسیده نمی‌شود که در مورد سیاست و آینده‌ی سیاسی کشورش چه نظری دارد.

این درحالی است که کودکان صاحب آینده‌ی سیاسی کشور هستند و درهر طرح و پالیسی سیاسی، آینده‌ی‌ کودکان نیز باید در نظر گرفته شود. در این برنامه، محمد هادی ابراهیمی، دبیر سیاسی رادیو نوروز به مناسبت روز جهانی کودک به سراغ یکی از کودکان هرات رفته و از او پرسش‌هایی درمورد مسایل سیاسی پرسیده است.

ماهان، کودک دوازده‌ساله‌ی هراتی که در صنف ششم مشغول درس خواندن است، در این برنامه در مورد آینده‌ی خود و کشورش می‌گوید. ماهان از هراسی که نسبت به بازگشت طالبان دارد می‌گوید و برای ملاهبت‌الله، رهبر طالبان، پیامی مستقیم دارد.

به اشتراک بگذارید:

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

مطالب مرتبط

مقاومت مردمی در مقابل طالبان؛ چالش‌ها و فرصت‌ها

برخی بر این باورند که گروه‌های مردمی به همان اندازه که به مثابه‌ی یک فرصت هستند، به همان اندازه می‌توانند مشکل‌ساز نیز باشند. در این برنامه به بررسی چالش‌ها و فرصت‌های  مقاومت مردمی در مقابل طالبان پرداخته شده است.

ملاقات مقامات هندی با طالبان؛ آیا سیاست هند در قبال طالبان تغییر کرده است؟

در این برنامه، با حضور مصطفی مدثر، کارشناس روابط بین‌الملل و استاد دانشگاه، به بررسی این سوال پرداخته شده که ملاقات مقامات هندی با طالبان چه معنا و پیامی می‌تواند داشته باشد؟ آیا رویکرد هند به طالبان تغییر کرده است؟ آیا هند با طالبان به توافق خواهد رسید؟

رسانه و پوشش رویدادهای تروریستی

رسانه‌ها چگونه رویدادهای تروریستی را پوشش بدهند؟ آیا پوشش این رویداده باعث نمی‌شود تا به صورت ناخواسته به اهداف تروریسم کمک شود؟ آیا رسانه حق دارد تا گروهی مشخص را تروریست توصیف کند؟