سناتور آمریکایی در ملاقات با اشرف غنی: القاعده برای تجدید حیاتی بلندپروازانه آماده می‌شود

سناتور مچ مک کانل، عضو جمهوری‌خواه مجلس سنای کانگرس آمریکا در ملاقات با اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان از تجدید حیات بلندپروازانه‌ی القاعده هشدار داده است.

آقای مک کانل که دیروز شام به وقت افغانستان، با اشرف غنی و تیم همراه او در مجلس سنای آمریکا ملاقات کرده بود، با نشر بیانیه‌ای در توییترش، از محتوای جلسه خبر داد.

در بیانیه‌ی  این سناتور آمریکایی آمده است که او از جسورشدن طالبان پس از خروج نیروهای آمریکایی ابراز نگرانی کرده است و آن را تهدیدی برای افغانستان و جهان دانسته.

همینطور آقای مک کانل اشاره کرده بود که هم‌زمان با افزایش موج حملات طالبان، القاعده نیز در حال تجدید حیات بلندپروازانه است.

مک کانل با اشاره به صحبت‌های لوید آستین، وزیر خارجه‌ی آمریکا مبنی بر افزایش تهدیدات برخاسته از افغانستان در دو سال پیش روی، چنین پیش‌بینی کرده بود که با توجه به تشدید حملات طالبان، سرعت تهدیدات افزایش خواهد یافت.

در قسمت دیگری از بیانیه‌ی مک کانل به نقد سیاست جوبایدن در قبال خروج نیروهای آمریکایی پرداخته شده است. آقای کانل در این بیانیه ابراز امیدواری کرده است که رئیس جمهوری آمریکا، خروج نیروهای نظامی را به تاخیر بیندازد. به باور آقای کانل، خروج از افغانستان، باعث آن می‌شود که دولت افغانستان با تهدیدات بیشتری مواجه شود.

اشرف غنی، رئیس جمهور و دکتر عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه‌ی ملی به همراه یک تیم بلندپایه از مقامات دولتی، دیروز سوم سرطان وارد واشنگتن شدند. مقامات افغانستانی در اولین ساعات ورود به مقر مجلس سناتوران آمریکا رفته و با چند تن از اعضای مجلس سناتوران آمریکا ملاقات کردند.