رادیو نوروز

طالبان می‌گویند پیشنهاد صلح خود را به دولت ارائه خواهند کرد

Members of a Taliban delegation, led by chief negotiator Mullah Abdul Ghani Baradar (C, front), leave after peace talks with Afghan senior politicians in Moscow, Russia May 30, 2019. REUTERS/Evgenia Novozhenina - RC17FC2683A0

طالبان می‌گویند قصد دارند یک پیشنهاد صلح کتبی را تا ماه آینده به دولت افغانستان ارائه کنند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان روز دوشنبه به رویترز گفت: «گفتگوها و روند صلح در روزهای آینده تسریع می‌شود و انتظار می‌رود وارد مرحله جدیدی شود.»

او افزود احتمال یک ماه طول خواهد کشید تا دو طرف برنامه‌های صلح خود را به صورت کتبی با هم به اشتراک بگذارند. او تاکید کرد که آخرین دور گفتگو‌های صلح در یک مقطع حساس قرار دارد.

سخنگوی طالبان همچنین گفت: «هرچند ما در میدان نبرد دست برتر را داریم، اما در مورد گفتگو و صلح نیز جدی هستیم.»

خشونت‌های طالبان برای به دست گرفتن مناطق بیشتری از افغانستان در ماه‌های اخیر تشدید شده است. همزمان نیروهای امریکایی نیز مهمترین پایگاه خود، بگرام را در روزهای اخیر تخلیه کرده و کنترل آن را به دولت افغانستان انتقال داده‌اند.

این در حالی‌ست که به گفته مرزبانان تاجیک شب گذشته ۱۰۳۷ سرباز و افسر افغان در امتداد مرز ولایت بدخشان افغانستان به ولایت کوهستان بدخشان در تاجیکستان پناه آوردند.

نیروهای مرزبانی تاجیکستان اعلام کردند که طالبان شب گذشته نواحی خواهان، شکی، مایمی، شغنان و اشکاشم ولایت بدخشان افغانستان را سقوط داده‌اند.

به اشتراک بگذارید:

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

مطالب مرتبط