‌ وسایط زرهی طالبان در ولسوالی قیصار فاریاب از بین برده شد

مقامات نظامی افغانستان می‌گویند در حمله به یک کاروان طالبان در ولایت فاریاب «۲۰ عراده وسایط زرهی و غیرزرهی» این گروه را از بین برده‌اند.

دفتر اطلاع‌رسانی قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین در خبرنامه خود به نوع این وسایط و شمار دقیق آن‌ها اشاره نکرده است. معمولا وسایط زرهی موترهای نظامی مثل هموی است که نیروهای آمریکایی و اردوی افغانستان از آن استفاده می‌کنند.

دفتر اطلاع‌رسانی قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین در خبرنامه خود به نوع این وسایط و شمار دقیق آن‌ها اشاره نکرده است. معمولاً وسایط زرهی موترهای نظامی مثل هموی است که نیروهای آمریکایی و اردوی افغانستان از آن استفاده می‌کنند.

در خبرنامه دفتر اطلاع‌رسانی قول‌اردوی ۲۰۹ شهین آمده که کاروان طالبان در قریه کته‌اولنگ در ولسوالی قیصار هدف حمله هوایی قرار گرفته است. هرچند به گفته این خبرنامه آمار دقیق تلفات در دست نیست.

چندین ولسوالی فاریاب در شمال کشور نا أمن است. گفتنی است که در حال حاضر جنگ در بیشتر از ۲۰ ولایت کشور میان نیروهای امنیتی و طالبان جریان دارد.

به اشتراک بگذارید:

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

مطالب مرتبط

بررسی رویکرد رسانه‌های ایران به طالبان

چرا رسانه‌های ایران تلاش می‌کنند تا چهره‌ای متفاوت از طالبان ارائه دهند؟ چرا برخی از اصول‌گرایان با مخاطب قرار دادن شیعیان افغانستان، آنان را از پیوستن به خیزش‌های مردمی منع می‌کنند؟