رادیو نوروز

رییس پیشین پشتنی‌ بانک به اتهام اختلاس به زندان محکوم شد

محکمه ۲

محکمه استیناف رسیده‌گی به جرایم سنگین فساد اداری، رییس پیشین پشتنی ‌بانک و شریکان جرمی‌ او را به اتهام اختلاس، به پنج سال و یک ماه زندان محکوم به مجازات کرده است.

دادگاه عالی کشور در خبرنامه‌ای می‌گوید که نشست قضایی حیات‌الله دیانی، رییس پیشین پشتنی‌ بانک به اتهام اختلاس ۹۰۰ هزار دالر به عنوان فاعل قضیه، عبدالهادی مدیر نماینده‌گی و عضو کمیته کریدت پشتنی بانک، نصیراحمد آمر پیشین مالی و اداری کمیته کریدت پشتنی بانک و دل آقا مدیر محاسبه پشتنی بانک به عنوان شریکان جرمی‌اش، روز سه‌شنبه، چهارم جوزا، برگزار شد.

در خبرنامه آمده است که همه طرف‌های قضیه در نشست قضایی حضور داشتند و سرانجام دادگاه استنیاف حکم کرد که هر یک از متهمان به پنج سال و یک ماه حبس تنفیذی محکوم به مجازات شوند.

دادگاه استیناف مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری متهمان را به رد ۹۰۰ هزار دالر نیز محکوم کرده است.

پشتنی بانک یکی از بانک‌های تجارتی دولت افغانستان است. بانک مرکزی افغانستان و بیمه ملی افغان از جمله سهام‌داران بزرگ این بانک است.

به اشتراک بگذارید:

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

مطالب مرتبط

مقاومت مردمی در مقابل طالبان؛ چالش‌ها و فرصت‌ها

برخی بر این باورند که گروه‌های مردمی به همان اندازه که به مثابه‌ی یک فرصت هستند، به همان اندازه می‌توانند مشکل‌ساز نیز باشند. در این برنامه به بررسی چالش‌ها و فرصت‌های  مقاومت مردمی در مقابل طالبان پرداخته شده است.