امنیت ملی اظهارات منصوب به احمدضیا سراج در مورد رسانه‌ها را رد کرد

ریاست عمومی امنیت ملی اظهارات منصوب به احمدضیا سراج رییس این نهاد در باره تهدید رسانه‌ها را رد کرد و گفت که سخنان آقای سراج تحریف و جهت‌گیرانه نشر شده است. این ریاست چهارشنبه شب، پانزدهم ثور با نشر خبرنامه‌ای گفت که امنیت ملی به عنوان تنها نهادی در خط مقدم حفاظت و صیانت از آزادی بیان، رسانه‌ها و خبرنگاران است.

عارف رحمانی، عضو مجلس نماینده‌گان در رشته توییتی نوشته بود که احمدضیا سراج، در نشست سری مجلس گفته است: «تبلیغات بعضی از تلویزیون‌ها به نفع طالبان شوکه کننده است، این آزادی بیان نیست، بلکه سوء‌ استفاده از آزادی بیان است‌، تحمل نمی‌کنیم.»

آقای رحمانی هم‌چنان به نقل از احمدضیا سراج گفته بود که مطبوعات ما، سیاسیون و کارشناسان ما باید متوجه جنگ روانی دشمن باشند. کسانی که با تروریستان ارتباط برقرار می‌کنند و به نفع آن‌ها تبلیغات می‌کنند؛ با آن‌ها مثل یک تروریست برخورد می‌کنیم.

در همین حال ریاست عمومی امنیت ملی تاکید کرده است که افشا و القای تحریف شده‌ محتویات مجالس سری در فضای عمومی، غیر قابل پذیرش، خلاف مواد قانون اساسی و خلاف اصول وظایف داخلی مجلس نمایندگان است.

امنیت ملی هم‌چنان گفته است که در برابر هرگونه توطیه، دسیسه، تهدید و تلاش برای محدودسازی فعالیت‌های رسانه‌ای از سوی دشمنان داخلی و خارجی ایستاده‌گی خواهد کرد.

نی یا دفتر حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان نیز از دولت افغانستان و گروه طالبان خواسته است که مطابق قوانین ملی و بین‌المللی آزادی رسانه‌ها را محدود نسازند.