تدابیر بهتر امنیتی برای خوابگاه‌ها و دانشگاه‌ها روی‌دست گرفته می‌شود

وزارت تحصیلات عالی در خبرنامه‌ای می‌گوید که این وزارت تفاهم‌نامه‌ی همکاری امنیتی را با ریاست تصدی محافظت عامه امضا کرده است و تا یک هفته دیگر تدابیر بهتر امنیتی در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها روی‌دست گرفته می‌شود.

وزیر تحصیلات عالی این موضوع را شب گذشته (سه‌شنبه، ۴ جوزا) حین دیدار از خوابگاه‌ پسرانه و دخترانه دانشگاه کابل مطرح کرده است.

وزارت تحصیلات عالی در حالی از تدابیر بهتر امنیتی برای دانشگاه‌ها خبر می‌دهد که حدود شش ماه پیش دانشگاه کابل، مورد حمله قرار گرفت. در پی حمله بر دانشگاه کابل ۲۲ تن کشته و ۴۰ تن دیگر زخمی شدند. بیشتر قربانیان این حمله دانشجویان بودند.

وزارت داخله عاملان این حمله را که افراد وابسته به گروه داعش بود، بازداشت کرده است. عادل نام یکی از طراحان این حمله از سوی دادگاه عالی کشور به اعدام محکوم شد.

 در خبرنامه آمده است:‌ «وزیر تحصیلات عالی بخش‌های مختلف لیلیه‌های یاد شده، به ویژه طعام خانه، آشپزخانه، کمپیوتر لب، اتاق‌های خواب و تشناب‌های لیلیه‌ها را بررسی کرد.»

در ادامه این خبرنامه آمده که دانشجویان خواستار ایجاد برنامه‌های علمی، کتابخانه و کمپیوتر لب در خوابگاه‌ دانشگاه کابل شده‌اند.

وزیر تحصیلات عالی، در قسمت رسیده‌گی به این خواست دانشجویان وعده داده است.

به نقل از خبرنامه وزارت تحصیلات عالی در حال حاضر حدود ۱۵۰۰ دانشجو از خوابگاه پسرانه دانشگاه کابل و حدود ۱۶۰۰ دانشجوی دختر از خوابگاه دخترانه دانشگاه کابل استفاده می‌کنند.