اسرائیل خانۀ رهبر حماس در غزه را بمباران کرد

حملات هوایی اسرائیل به کشته شدن 26 فلسطینی انجامید و حماس نیز راکت‌هایی را از غزه به سوی اسرائیل شلیک کرد

مقامات بهداشتی غزه می‌گویند: «حملات هوایی اسرائیل در لحظات آغازین روز یک‌شنبه جان 26 فلسطینی به شمول 8 کودک را گرفت. تلفات حملات سحرگاه اسرائیل به غزه 174 نفر به شمول 47 کودک رسید.» حماس نیز در پاسخ به این حملات، راکت‌هایی را به سوی اسرائیل شلیک کرده است.

اما مقامات اسرائیل می‌گویند این حملات 10 کشته داشته است که دو نفرشان کودک بوده‌اند.

انتظار می‌رود شورای امنیت سازمان ملل تحقیقات خود را در مورد گسترش جنگ اسرائیل و فلسطین آغاز کند.

سخنگوی سازمان ملل روز یک‌شنبه در مصاحبه‌ای گفت: آنتونیو گوترز، دبیر کل سازمان ملل به هر دو طرف یادآوری کرد که هرگونه حمله به غیرنظامیان و ساختارهای رسانه‌ای، ناقض حقوق بین‌الملل است و باید تحت هر شرایطی از آن جلوگیری کرد.

پس از اینکه اسرائیل ساختمان 12 طبقه‌ای در غزه را نابود کرد، هم حماس – گروه اسلامی که در محاصره است – و هم اسرائیل تأکید کرده‌اند که به شلیک‌های فرامرزی خود ادامه خواهند داد. در این ساختمان 12 طبقه دفتر خبرگزاری آسوشیتدپرس ایالات متحده و دفتر قطر خبرگزاری الجزیره قرار داشت.

ارتش اسرائیل اعلام کرد در حمله به ساختمان الجلا که دفاتر نظامی حماس در آن قرار داد توجیه قانونی داشته و پیش از آن به غیر نظامیان هشدار داده است تا آنجا را ترک کنند.

آسوشیتد پرس این حمله را محکوم کرد و از اسرائیل خواست مدارکی مبنی بر فعالیت حماس در این ساختمان ارائه کند. مسئول این دفتر گفت: هیچ نشانه‌ای دال بر وجود یا فعالیت حماس در این ساختمان وجود ندارد.