جورج بوش می‌گوید نگران پیامدهای خروج امریکا از افغانستان است

جورج دابلیو بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا عمیقاً نگران این است که خروج نظامی از افغانستان می‌تواند در این کشور خلأ ایجاد کند

بایدن اعلان کرده است که ایالات متحده تا 11 سپتامبر تمام نیروهایش را از افغانستان خارج خواهد کرد

جورج دابلیو بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا به فاکس نیوز گفت: «فکر نمی‌کنم خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان ضروری باشد. عمیقاً نگران این هستم که بدون حضور ما، در منطقه خلأ ایجاد شود.»

ماه گذشته رئیس‌جمهور بایدن اعلان کرد که تا 11 سپتامبر – بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر به برج‌های دوقلو – تمام نیروهای ایالات متحده را افغانستان خارج خواهد کرد.

جورج دابلیو بوش در مصاحبه‌ای اختصاصی با فاکس نیوز در مورد کتاب جدیدش تصمیم بایدن مبنی بر عقب‌نشینی از افغانستان را به بحث کشید و داستان رؤیا محبوب را مطرح کرد. رؤیا محبوب، زن افغانی که به خاطر ظلم طالبان به زنان افغانستان، به ایران گریخت.

او که هنگام حملات 11 سپتامبر رئیس جمهور آمریکا بود در این مصاحبه گفت: «همیشه نگران این بوده‌ام که عدم حضور ایالات متحده در افغانستان در منطقه خلأ ایجاد کند و احتمال این می‌رود که با زنان به عنوان شهروندان دسته دوم برخورد شود. بعد از تصمیم جو بایدن با رؤیا محبوب صحبت کردم. او بسیار نگران است، من هم نگرانم. همچنین به شدت نگران فداکاری‌های سربازان و توان اطلاعاتی خود هستم که فراموش خواهد شد.»

کتاب جدید بوش با عنوان «یکی از میان بسیاری: پرتره مهاجران امریکا» مجموعه‌ای از داستان‌ها و نقاشی‌های او است و کانون توجهش بر سفرهای الهام‌بخش مهاجران آمریکا و دستاوردهایی است که آنها از زندگی و رفاه ملی‌مان کسب کرده‌اند.