رادیو نوروز

وزارت صحت‌:‌ چین ۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا در اختیار افغانستان قرار می‌دهد

covid-19-vaccine

وزارت صحت‌ عامه می‌گوید که کشور چین به زودی ۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا را در اختیار دولت افغانستان قرار می‌دهد.

دستگیر نظری، سخن‌گوی وزارت صحت عامه می‌گوید که پیش از این چین ۴۰۰ هزار دوز واکسین کرونا به افغانستان تعهد کرده بود، اما با پا درمیانی وزرات خارجه‌ی کشور این مقدار به ۷۰۰ هزار دوز افزایش یافته است.

افغانستان تا کنون بیش از ۹۰۰ هزار دوز واکسین کرونا را در دو محموله دریافت کرده است. این مقدار واکسین از سوی هند و سازمان کواکس در اختیار دولت افغانستان قرار گرفته است.

براساس آمار رسمی وزارت صحت عامه، تا کنون بیش از نیم میلیون تن در کشور به شمول آموزگاران، خبرنگاران، کارمندان دولتی و نهادهای خصوصی واکسین کرونا در یافت کرده‌اند.

دولت افغانستان در نظر دارد تا اواخر سال جاری میلادی ۲۰ درصد نفوس این کشور واکسین شوند و تا پایان سال ۲۰۲۲ در مجموع ۶۰ درصد نفوس کشور واکسین کرونا را دریافت کنند.

وزارت صحت عامه می‌گوید در حال حاضر ۸۰۰ مرکز تزریق واکسین کرونا در سراسر این کشور فعالیت دارد.

آمارهای رسمی وزارت صحت نشان می‌دهد که تا کنون بیش از ۶۶ هزار نفر در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌ که از این میان، بیش از ۵۶ هزار نفر بهبود یافته و بیش از دوهزار و ۸۰۰ نفر دیگر جان داده‌اند.

به اشتراک بگذارید:

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

مطالب مرتبط

مقاومت مردمی در مقابل طالبان؛ چالش‌ها و فرصت‌ها

برخی بر این باورند که گروه‌های مردمی به همان اندازه که به مثابه‌ی یک فرصت هستند، به همان اندازه می‌توانند مشکل‌ساز نیز باشند. در این برنامه به بررسی چالش‌ها و فرصت‌های  مقاومت مردمی در مقابل طالبان پرداخته شده است.