جف بزوس با بلو اوریجین به فضا سفر می‌کند

پرواز جِف بزوس به عنوان اولین انسانی که به خارج از مدار فضا می‌رود، ماه آینده عملی خواهد شد. این پرواز را شرکت آمریکایی بلو اوریجین به عهده خواهد گرفت.

آقای بزوس، اوایل صبح دوشنبه در پُستی اینستاگرامی نوشت: «من، برادرم و برندۀ مزایدۀ جاری، در 20 جولای با نخستین پرواز برنامه‌ریزی‌شدۀ فضاپیمای جدید شِپِرد به فضا خواهیم رفت».

20 جولای سالگرد فرود فضاپیمای آپولو11 بر کرۀ ماه است. فضاپیمای شپرد از تگزاس پرواز خواهد کرد.

بزوس در اوایل ماه فبریه گفت: «در حال انجام وظیفه به عنوان مدیر ارشد اجرایی آمازون بودم و در کنار مشغله‌های دیگر به شرکت بلو اوریجین نیز می‌اندیشیدم».

بزوس در پُست اینستاگرامی خود نوشت: «دیدن زمین از فضا، شما و رابطه‌تان با این سیاره را تغییر می‌دهد. می‌خواهم به این سفر بروم، زیرا همان چیزی است که در زندگی منتظرش بودم. این سفر یک ماجراجویی و موفقیتی بزرگ برای من است».

مزایدۀ سفر با فضاپیمای جدید شپرد روز شنبه پایان یافت. پیشنهاد برندۀ این مزایده مبلغ 2.8 میلیون دلار بوده است، مزایده‌ای که 6000 نفر از 143 کشور در آن شرکت کردند.

مبلغ پیشنهادی برندۀ مزایده به بنیاد بلو اوریجین – انجمن آینده‌سازان – اهدا خواهد شد؛ بنیادی که مأموریتش الهام‌بخشیدن به نسل آینده است تا وظایف خود را به درستی انجام دهند و بتوانند آرزوی آتی زندگی در فضا را محقق کنند.